tłuszcz w rurach odtłuszczanie rur rozpuszczanie tłuszczu odtłuszczacz do rur

Tłuszcz w rurach jest jedną z najczęstszych przyczyn powodujących awarię domowego systemu kanalizacyjnego. Przez nieodpowiednią eksploatację, wady w instalacji czy brak separacji tłuszczu w ściekach, rury zaczynają zarastać. Jest to poważny problem, ponieważ tłuszcz w kanalizacji tworzy złogi, które z czasem zmniejszają jej przepustowość i mogą doprowadzić do poważnej awarii instalacji.

Tłuszcz w rurach warto usuwać regularnie

Oczywiście najlepiej byłoby, gdyby tłuszcz w ogóle nie trafiał do kanalizacji, ale z wiadomych względów jest to niemożliwe. Tłuszcze obecne są zarówno w kuchni, jak i łazience, do rur wpływają wraz z wodą, kiedy wykonujemy codzienne czynności, a stamtąd do szamba lub oczyszczalni ścieków, gdzie również mogą powodować poważne problemy.

Jak można temu zapobiec? Najlepiej stosować środki rozpuszczające tłuszcz w rurach (tzw. odtłuszczacz do rur), a jeśli nie korzystasz z miejskiej sieci kanalizacyjnej, to także środek do rozpuszczania tłuszczu w szambie lub oczyszczalni przydomowej (więcej informacji znajdziesz niżej). Zwracaj też uwagę na to, żeby nie wlewać do zlewu czy muszli klozetowej tłuszczu pozostałego po smażeniu, pieczeniu itd.

Środek do rozpuszczania tłuszczu w rurach - tłuszcz w rurach - odtłuszczacz do rur

Odtłuszczacz do rur w kuchni

odtłuszczacz do rur - środek do usuwania tłuszczu z rur - tłuszcz w rurach - Bioudrażniacz K

Zmywając zatłuszczone naczynia, substancje oleiste trafiają wraz z wodą do instalacji kanalizacyjnej. Tłuszcz osadza się najczęściej w syfonie lub dalszym odcinku rury, powodując zator oraz ulatnianie się nieprzyjemnych zapachów.

Z oczywistych względów nie jest możliwe, aby w 100% wyeliminować oleje z kuchni, dlatego najlepiej jest raz na tydzień lub dwa stosować środek usuwający tłuszcz w rurach. W tym celu rekomendujemy profilaktycznie używać odtłuszczacz do rur Bioudrażniacz Kuchnia. Oprócz tłuszczu w rurach, rozpuszcza również innego typu resztki, które najczęściej trafiają ze zlewu do odpływu, takie jak skrobia celuloza czy białka.

Odtłuszczacz do rur w łazience

środek do usuwania tłuszczu z rur - tłuszcz w rurach - odtłuszczacz do rur

Zatkany odpływ wanny lub prysznica to nie tylko wina nagromadzonych włosów w rurach, ale także tłuszczu. Wiele kosmetyków, z których korzystamy na co dzień, zawiera w swoim składzie oleje roślinne. Zmieszane z resztkami mydła i włosami tworzą w syfonach breję, która uniemożliwia swobodny przepływ ścieków.

Aby się jej pozbyć i zachować drożność instalacji w urządzeniach sanitarnych, stosuj systematycznie środek do udrażniania rur Bioudrażniacz Łazienka, który nie tylko rozpuści tłuszcz w rurach, ale także usunie włosy oraz inne resztki powodujące zatykanie odpływów w łazience.

Jak rozpuścić tłuszcz w szambie?

Środek do rozpuszczania tłuszczu w szambie tłuszcz w rurach - bakterie do szamba

Tłuszcz w ściekach, czyli problem znany każdemu, kto korzysta z przydomowego zbiornika na nieczystości ciekłe, zwanego potocznie szambem. Jest to o tyle problematyczne, że tłuszcz gromadzący się w szambie zaczyna się utleniać, a co za tym idzie, wydziela on substancje odorotwórcze, a na powierzchni szamba powstaje cuchnący kożuch.

Żeby rozpuścić kożuch, zastosuj bakterie do szamba i oczyszczalni SanitoBac. Zawiera on bakterie rozkładające tłuszcz, a także inne substancje organiczne zmniejszające pojemność zbiornika. Proszek do szamba SanitoBac możesz wsypać bezpośrednio do zbiornika lub do muszli klozetowej.

To Cię może zainteresować:

Lubisz ekologiczne i sprawdzone rozwiązania? Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco:

Polecamy:

jak-zmnieszyc-koszty-utrzymania-oczyszczalni
Jak zmniejszyć koszty utrzymania oczyszczalni? Poznaj 5 wskazówek!
jak-utrzymac-czystosc-w-lazience
Skuteczne i bezpieczne sposoby na czystą łazienkę
jak-dbac-o-syfon-BactoTech-blog
Jak dbać o syfon w kuchni?

One comment

  1. MartaKB

    Wpis uratowal mnie z tarapatow. Dzieki!

Dodaj komentarz