jak-dbac-o-syfon-BactoTech-blog

Kuchnia to miejsce, w którym szczególnie zabiegamy o czystość, ponieważ to właśnie tutaj przyrządzamy posiłki. Jesteśmy przyzwyczajeni do dokładnego mycia naczyń i utrzymywania porządku w naszym zlewie. Czy jednak pamiętamy o syfonie, który również wymaga regularnego czyszczenia? Jeśli chcesz wiedzieć, jak dbać o syfon w kuchni, przeczytaj nasz artykuł.

Jak dbać o syfon w kuchni?

Mechaniczne usuwaj resztki

Jeśli o wyczyszczeniu syfonu przypomina Ci dopiero wolno spływająca lub zalegająca woda, czas go otworzyć i usunąć z niego resztki pożywienia czy środków do mycia, mydła oraz tłuszczów. Przy odkręcaniu syfonu warto używać gumowych rękawiczek. Nie zapomnij też o podstawieniu pod syfon naczynia, do którego spłynie woda z zabrudzeniami.

Uzupełniaj wodę w syfonie

W okresie wiosennym i letnim należy uzupełniać wodę w syfonie, jeśli rzadko korzystamy z konkretnego urządzenia sanitarnego. W przeciwnym wypadku ze zlewu będzie wydobywać się nieprzyjemny zapach.

Jeśli często korzystamy ze zlewozmywaka, a w syfonie nadal brakuje wody, warto sprawdzić, czy nasz system odpowietrzania kanalizacji działa poprawnie. W wyniku jego wadliwego funkcjonowania, woda w syfonie nie będzie się utrzymywać na stałym poziomie.

Nie zapominaj o czyszczeniu

Prostym sposobem na zachowanie drożności syfonu jest wlanie do zlewu roztworu octu z wodą. Do czyszczenia syfonu nie używaj żrących środków chemicznych, ponieważ obecne w nich substancje powodują jego niszczenie. Poza tym, dostają się do środowiska naturalnego, zaburzając ekosystem.

Nie wahaj się prosić o fachową pomoc

Jeśli domowe sposoby odetkania syfonu nie pomogły, warto zwrócić się o fachową pomoc. Niektóre awarie systemu kanalizacyjnego wymagają doświadczenia specjalisty, który oceni ich skalę i wybierze odpowiednie sposoby naprawy kanalizacji.

jak-dbac-o-syfon-hydraulik

Jak dbać o syfon: czasami pomoc hydraulika może okazać się niezbędna. Aby  uniknąć niechcianych kosztów naprawy, warto regularnie dbać o system kanalizacyjny.

Zapobiegaj kolejnym awariom

Warto wiedzieć, czego unikać, jeśli nie chcemy doprowadzić do zatkania syfonu w naszej kuchni. Jest kilka ważnych nawyków, które warto sobie wyrobić. Dzięki nim unikniemy wielu kłopotów z kanalizacją:

1. Oczyść talerze i garnki z resztek jedzenia zanim włożysz je do zlewozmywaka.

2. Nie wrzucaj do odpływu kuchennego śmieci, które powinny znaleźć się w koszu.

3. Włóż do zlewu sitka, które zapobiegną dostaniu się resztek jedzenia do odpływu.

4. Regularnie przeczyszczaj rury gorącą wodą z octem.

5. Co najmniej raz w miesiącu wsyp do odpływu kuchennego 10 g biopreparatu do kuchni i zalej go 1l wody.

Ekologiczne udrożnienie syfonu – Bioudrażniacz do kuchni

Jak dbać o syfon w kuchni, żeby uniknąć kolejnej awarii kanalizacyjnej w Twoim domu? Wypróbuj nasz naturalny środek udrożniający, który usuwa gromadzące się w syfonie resztki. Dzięki działaniu mikroorganizów, które posiadają wysoką aktywności metaboliczną, preparat udrażnia syfon i zapobiega powstawaniu zatorów.

BIOUDRAŻANIACZ-do-kuchni-BACTOTECH

Bioudrażniacz do kuchni – sprawdź go teraz!

Sprawdź też:

Jak dbać o oczyszczalnię ścieków?
Jak działają bakterie do szamba?
Tłuszcz w rurach – jak go rozpuścić?

Lubisz ekologiczne i sprawdzone rozwiązania? Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco:

Polecamy:

jak-zmnieszyc-koszty-utrzymania-oczyszczalni
Jak zmniejszyć koszty utrzymania oczyszczalni? Poznaj 5 wskazówek!
jak-utrzymac-czystosc-w-lazience
Skuteczne i bezpieczne sposoby na czystą łazienkę
jakie-preparaty-do-oczyszczalni
Jakie preparaty do oczyszczalni wybrać?

Dodaj komentarz