Targi rolnicze w województwie kujawsko-pomorskim kalendarz

W województwie kujawsko-pomorskim przez cały rok odbywają się imprezy promujące rolnictwo. O ich bogactwie świadczy różnorodny program oferowany przez czołowych przedstawicieli kultury lokalnej. Sprawdźcie, kiedy odbywają się najważniejsze targi rolnicze w województwie kujawsko-pomorskim.

Targi rolnicze w województwie kujawsko-pomorskim – kalendarz

  1. Dni Otwartych Drzwi w Zarzeczewie (maj/czerwiec).
  2. Międzynarodowy Dzień Rzepaku – „Eurorzepak” w Minikowie (maj/czerwiec).
  3. Kujawsko-Pomorskie Dni Pola w Grubnie (czerwiec).
  4. Agro-Tech – Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe oraz Regionalna Kujawsko-Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Minikowie (lipiec).
  5. Pałuckie Targi Rolne i Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Żninie (sierpień).

1. Dni Otwartych Drzwi w Zarzeczewie

Nasz kalendarz targów otwierają targi rolnicze w Zarzeczewie. W 2017 roku wydarzenie to miało miejsce po raz trzydziesty ósmy! W trakcie dwóch dni swoją ofertę przedstawiło około 200 firm. Podczas Dni Otwartych Drzwi w Zarzeczewie udostępniane jest ponad 10 ha powierzchni wystawowej.

W trakcie pokazów prezentowane są ciągniki oraz inne maszyny rolnicze. To także idealna okazja do zapoznania się z ekspozycją firm oferujących środki ochrony roślin, pasze oraz nawozy. Przewidziana jest również możliwość profesjonalnych konsultacji z takimi doradcami, jak np.: ODR, ANR, ARR.

Dodatkowo, imprezie towarzyszą różne wystawy zwierząt: psów rasowych, drobnego inwentarza i ptaków ozdobnych. Dni Otwartych Drzwi w Zarzeczewie odbywają się zwykle pod koniec maja lub w pierwszej połowie czerwca i gromadzą około 18 000 zwiedzających.

2. Międzynarodowy Dzień Rzepaku – „Eurorzepak” w Minikowie

Polska jest jednym z największych producentów rzepaku na świecie. „Eurorzepak” to międzynarodowa debata dotycząca najistotniejszych kwestii w sprawie roślin oleistych. Biorą w niej udział przedstawiciele EOA (European Oil Alliance), rolnicy i eksperci uprawy rzepaku. W 2017 roku wydarzenie to zgromadziło ponad 300 specjalistów.

Warto podkreślić, że w trakcie debaty nie ma sztywnych ram dyskusyjnych. W 2017 roku poruszono takie zagadnienia, jak m.in.: biopaliwa w kontekście rzepaku oraz skutki wycofania neonikotynoidów. Dodatkowo, uczestnicy wydarzenia mogli zapoznać się z kolekcją aż 25 odmian rzepaku. Międzynarodowy Dzień Rzepaku „Eurorzepak” w 2016 roku odbył się 2 czerwca, natomiast w 2017 roku – 18 maja.

3. Kujawsko-Pomorskie Dni Pola w Grubnie

Ta dwudniowa impreza gromadzi około 20 000 zwiedzających. Odbywa się zawsze w połowie czerwca, a jej tradycja sięga 1997 roku. Ofertę rolniczą prezentuje około 200 firm specjalistycznych. Prezentacje odbywają się na obszarze o powierzchni około 3 ha.

Kujawsko-Pomorskie Dni Pola umożliwiają zapoznanie się z najnowszą ofertą producentów m.in.: maszyn i urządzeń rolniczych, odmian roślin uprawnych (w okresie wegetacji) i energetycznych, pasz, nawozów, środków ochrony roślin, budownictwa, wyposażenia inwentarza oraz najnowszych technologii. Wydarzeniu towarzyszą również kiermasze z rękodziełem i produktami spożywczymi. Podczas Kujawsko-Pomorskich Dni Pola można także zasięgnąć porady u konsultanta.

4. Agro-Tech – Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe oraz Regionalna Kujawsko-Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Minikowie

Agro-Tech to jeden z najbardziej wyczekiwanych przeglądów branżowych w całej Polsce. To również największa wystawa środków do produkcji rolnej w północnej części kraju. Na początku lipca 2017 roku odbyła się jubileuszowa 40. edycja. W Targach Agro-Tech bierze udział około 450 wystawców polskich i zagranicznych. Mają oni do dyspozycji aż 12 ha powierzchni. Zdecydowaną większość ekspozycji stanowi oferta z branży rolniczej (ponad 75% terenu wystawowego).

Co oferuje Agro-Tech? Liczne pokazy pracy maszyn specjalistycznych. Kiermasze ogrodnicze to także stały punkt programu. Na polach pokazowych można natomiast obejrzeć najnowsze odmiany zbóż i roślin uprawnych (ponad 200 wariantów). To także szansa na zdobycie tytułu laureata w takich konkursach, jak np.: „Agroliga”, „Innowacyjny Produkt Targów Agro-Tech”, „Wyrób na medal”, „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

Targom towarzyszy Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych (ponad 500 okazów) wraz z aukcją. Istnieje również możliwość skorzystania z usług profesjonalnych doradców. Impreza gromadzi około 35 000 widzów i trwa dwa dni.

5. Pałuckie Targi Rolne i Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Żninie

Wydarzenia te odbywają się co roku pod koniec sierpnia. Warto zaznaczyć, że Pałuckie Targi Rolne mają dłuższą tradycję – odbywają się od 1997 roku, natomiast Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych – od 2003 roku. Co interesujące, od 2017 roku targi mają miejsce na placu po dawnej cukrowni nad Jeziorem Dużym Żnińskim.

Rolnicy z okolicznych powiatów (żnińskiego, mogileńskiego, wągrowieckiego, nakielskiego i inowrocławskiego) mają okazję zaznajomić się z ofertą branżową dotyczącą m.in.: maszyn i urządzeń, pasz, nawozów, produktów ogrodniczych i spożywczych, materiałów budowlanych. Warto wspomnieć, że w trakcie targów, do dyspozycji uczestników dostępni są profesjonalni doradcy.

Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych to szansa na podziwianie najlepszych okazów spośród m.in.: bydła, trzody chlewnej, a także królików, drobiu i gołębi. Kiedy odbędzie się następna edycja? Zarezerwuj w kalendarzu ten termin, czyli 25–26 sierpnia 2018 roku.

Chcesz sprawdzić, czy wybrane targi rolnicze w województwie kujawsko-pomorskim zmieniły termin lub powiększyły ofertę? Polub nasz fanpage, by być zawsze na bieżąco.

Czy znasz wystawę lub pokaz, które należałoby dodać do naszego kalendarza? Które targi rolnicze w województwie kujawsko-pomorskim uważasz za najciekawsze? Zostaw komentarz pod artykułem.

Polecamy:

podsumowanie roku 2017
Podsumowanie roku 2017
rolnictwo ekologiczne ekorolnictwo naturalne nawożenie
Czym jest i na czym polega rolnictwo ekologiczne?
przechowywanie nawozów naturalnych, przechowywanie gnojowicy, przechowywanie obornika
Przechowywanie nawozów naturalnych

Dodaj komentarz