Ta witryna korzysta z plików cookies. Wykorzystujemy pliki cookie m.in. do tego, aby strona działała prawidłowo, aby analizować ruch w naszej witrynie, oferować funkcje społecznościowe i do personalizowania reklam. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.

FAQ

najczęściej zadawane pytania

W tym miejscu publikujemy listę najczęściej zadawanych pytań na temat oferty BactoTech, właściwości naszych preparatów czy możliwości ich stosowania. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na interesujące cię pytanie, zachęcamy do skontaktowania się z naszym biurem obsługi klienta.

Co to znaczy, że produkty BactoTech są ekologiczne?

Produkty BactoTech bazują wyłącznie na naturalnych składnikach, nie zawierają chemicznych substancji i są w pełni bezpieczne zarówno dla ludzi jak i środowiska naturalnego.

Czy produkty BactoTech są bezpieczne dla środowiska?

Nasze produkty są wytwarzane w oparciu o naturalne składniki, dzięki czemu korzystanie z nich jest w pełni przyjazne i bezpieczne dla ludzi, zwierząt, roślin, gleby czy zbiorników wodnych.

Skąd pochodzą bakterie stosowane w produktach BactoTech?

Do produkcji preparatów BactoTech stosujemy wyselekcjonowane i wyizolowane szczepy bakterii, pochodzące z naturalnych siedlisk.

Czy produkty BactoTech dla rolnictwa sprawdzą się także w innych rejonach poza Polską?

Tak, ponieważ bakterie wykorzystywane w naszych preparatach są pobrane z naturalnych siedlisk i są przystosowane do funkcjonowania w danym środowisku, np. glebowym.

Czy bakterie wykorzystywane w preparatach BactoTech są modyfikowane lub w inny sposób ulepszane?

Nie. Mikroorganizmy wchodzące w skład naszych środków nie są modyfikowane genetycznie. Ich wyjątkowa skuteczność, a więc między innymi wysoka aktywność metaboliczna, wynika z „wrodzonego” przystosowania drobnoustrojów do warunków danego środowiska.

W jaki sposób preparaty BactoTech są wykorzystywane w ochronie środowiska?

Przede wszystkim nasze bioprodukty nie zawierają tzw. twardej chemii, a więc ich stosowanie nie ma negatywnego wpływu na zanieczyszczanie środowiska, a dzięki naszej technologii można je z powodzeniem stosować do oczyszczania ścieków, mineralizacji bioodpadów czy usuwania substancji ropopochodnych.

Do kogo jest skierowana oferta produktowa BactoTech?

Oferta preparatów BactoTech skierowana jest między innymi do producentów rolnych, producentów nawozów, właścicieli firm ogrodniczych, a także osób prowadzących własne gospodarstwo domowe.

W jaki sposób preparaty BactoTech są wykorzystywane w ochronie środowiska?

Przede wszystkim nasze bioprodukty nie zawierają tzw. twardej chemii, a więc ich stosowanie nie ma negatywnego wpływu na zanieczyszczanie środowiska, a dzięki naszej technologii można je z powodzeniem stosować do oczyszczania ścieków, mineralizacji bioodpadów czy usuwania substancji ropopochodnych.

Gdzie mogę kupić produkty BactoTech?

Preparaty BactoTech można nabyć poprzez wysłanie zapytania ofertowego bezpośrednio na adres biuro@bactotech.pl lub online w oficjalnym sklepie na Allegro lub eBay.

Jakie produkty wspomagające uprawę rolną znajdę w ofercie BactoTech?

Obecnie oferujemy kilka specjalistycznych preparatów bakteryjnych przeznaczonych dla producentów rolnych:

  • BactoRol Plus - preparat rozkładający zalegającą materię organiczną w glebie, np. resztki pożniwne,
  • BactoFos - produkt wspomagający uprawę roślin poprzez uwalnianie fosforanów zawartych w glebie,
  • AntySusz - środek uodparniający rośliny na stres związany z niedoborem wody i poprawiający ukorzenienie roślin,
  • Agro SanitoBac - seria preparatów przeznaczona do uzdatniania nieczystości pochodzących z hodowli zwierząt (gnojówki, gnojowicy, obornika na płytach obornikowych).

Jakie preparaty dla gospodarstwa domowego oferuje BactoTech?

Są to:

  • Biokomposter - preparat przyspieszający rozkład materii organicznej podczas kompostowania,
  • Bioudrażniacz do łazienki - środek zapobiegający zatykaniu syfonów i odpływów w urządzeniach sanitarnych,
  • Bioudrażniacz do kuchni - produkt udrażniający syfon i odpływy w zlewie kuchennym,
  • Agro SanitoBac - seria preparatów przeznaczona do uzdatniania nieczystości pochodzących z hodowli zwierząt (gnojówki, gnojowicy, obornika na płytach obornikowych).
  • Sanitobac - preparat przeznaczony do stosowania w przydomowych oczyszczalniach i szambach.

Co można kompostować za pomocą preparatu Biokomposter?

Do kompostowania nadają się resztki pochodzenia roślinnego, takie jak gałęzie, liście, skoszona trawa, chwasty, a także niektóre odpadki kuchenne, czyli resztki warzyw, fusy po kawie i herbacie, skorupki jaj. Dzięki preparatowi Biokomposter kompostować można również rozdrobnioną celulozę oraz ligninę. Więcej informacji na temat właściwego przygotowania kompostu omawiamy w naszym wideo-poradniku Jak przygotować najlepszy kompost?

Czym różni się preparat Bioudrażniacz do kuchni od Bioudrażniacza do łazienki?

Oba produkty są stosowane w celu udrażniania odpływów i zapobiegania ich zatykaniu, jednak ich działanie nieco się od siebie różni. Bakterie zawarte w preparacie Bioudrażniacz do kuchni zostały w taki sposób wyselekcjonowane, by szybko i skutecznie rozkładały resztki, które najczęściej powodują zatory w zlewie kuchennym. Są to przede wszystkim resztki pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, takie jak tłuszcze, białka, skrobia i celuloza. Natomiast Bioudrażniacz do łazienki rozkłada inne resztki organiczne, będące główną przyczyną zatkania urządzeń sanitarnych, przykładowo włosy.

Czy produkty BactoTech przeznaczone do stosowania w systemie kanalizacyjnym nie zniszczą rur i innych elementów kanalizacji?

Nie, ponieważ stosowanie produktów BactoTech jest w pełni bezpieczne i nie powoduje uszkodzeń zarówno elementów metalowych jak i tworzyw sztucznych.

Czy BactoTech posiada własne laboratorium?

Tak, firma BactoTech posiada własne zaplecze laboratoryjne oraz testowe pola uprawne, gdzie mamy możliwość sprawdzać produkty w praktyce.

Jako producent nawozów jestem zainteresowany możliwością wzbogacenia mojego produktu komponentem bakteryjnym. Czy istnieje możliwość współpracy z firmą BactoTech?

Tak, jesteśmy otwarci na różne formy współpracy z innymi firmami. Prosimy o kontakt celem omówienia szczegółów.