Ta witryna korzysta z plików cookies. Wykorzystujemy pliki cookie m.in. do tego, aby strona działała prawidłowo, aby analizować ruch w naszej witrynie, oferować funkcje społecznościowe i do personalizowania reklam. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.

NAUKA

Rozwój to efekt ciągłej nauki

Rozwój badań biotechnologicznych ma ogromne znaczenie w ochronie i monitoringu środowiska, a także w zrównoważonym rolnictwie. Wykorzystanie naturalnych mikroorganizmów pozwala zarówno biodegradować zanieczyszczenia, jak i stymulować mikroflorę bakteryjną, wspomagając tym samym uprawę roślin i hodowlę zwierząt.

Nasz zespół naukowy od ponad 20 lat prowadzi badania z zakresu biotechnologii i mikrobiologii środowiskowej. Dzięki proponowanym przez nas rozwiązaniom możliwe jest przywrócenie równowagi w środowisku naturalnym bez konieczności stosowania środków chemicznych lub innych inwazyjnych metod.

Zależy nam na tym, aby rozwijać polskie badania biotechnologiczne. Właśnie dlatego współorganizujemy i obejmujemy patronatem wiele inicjatyw naukowych, takich jak: konferencje, sympozja, panele dyskusyjne czy warsztaty.

Cenimy wymianę doświadczeń z innymi ośrodkami i jesteśmy otwarci na współpracę z instytucjami badawczymi, które tak samo jak my chcą tworzyć ekologiczne technologie wspierające ochronę środowiska i rolnictwo.

NASZE PLAKATY KONFERENCYJNE

Ryzobakterie z rodzaju <i>Pseudomonas</i> o potencjale promowania wzrostu roślin
Ryzobakterie z rodzaju Pseudomonas o potencjale promowania wzrostu roślin
Chitynolityczne promieniowce i ich potencjał w ochronie roślin
Chitynolityczne promieniowce i ich potencjał w ochronie roślin
Ryzobakterie z rodzaju <i>Bacillus</i> o potencjalnym zwalczaniu fitopatogenów grzybowych
Ryzobakterie z rodzaju Bacillus o potencjalnym zwalczaniu fitopatogenów grzybowych
Solubilizacja fosforanu wapnia przez bakterie z rodzaju Pseudomonas
Solubilizacja fosforanu wapnia przez bakterie z rodzaju Pseudomonas
Analiza metagenomu pozostałości kości oraz tkanin pobranych z krypt grobowych
Analiza metagenomu pozostałości kości oraz tkanin pobranych z krypt grobowych

NASZE PREZENTACJE KONFERENCYJNE

Wpływ substancjii organicznych na przeżywalność i aktywność enzymatyczną drobnoustrojów wprowadzonych do nawozów mineralno-ogrodnicznych
Przeżywalność bakterii stymulujących wzrost roślin w nawozach i środkach ochrony roślin