czym-sa-uslugi-badawczo-naukowe

Masz pomysł na nowy, innowacyjny produkt. Myślisz nad poszerzeniem swojej oferty o naturalne preparaty, które przyciągną uwagę klientów. Chcesz być pewny, że odpowiednio przechowujesz towary. Sprawdź, czym są usługi badawczo-rozwojowe i w jaki sposób naukowcy mogą pomóc Ci w prowadzeniu biznesu.

Czym są usługi badawczo-rozwojowe?

Prace badawczo-rozwojowe (B+R) to twórcza, systematyczna działalność, której celem jest poszerzenie wiedzy badawczej oraz jej praktyczne wykorzystanie w przemyśle.

Jak usługi badawczo-rozwojowe wpływają na przedsiębiorstwa? Badania B+R zwiększają rozwój technologiczny, dlatego służą poprawie jakości produktów oraz usług.

czym-sa-uslugi-badawczo-rozwojowe-B-+-R

Czym są usługi badawczo-rozwojowe: to prace o charakterze naukowym, których wyniki wpływają na rozwój technologii w wielu gałęziach przemysłu, np. rolniczego, spożywczego  czy medycznego.

Czym są usługi badawczo-rozwojowe w mikrobiologii i biotechnologii?

Zajmijmy się teraz możliwościami usług B+R w mikrobiologii i biotechnologii. Co może zyskać Twoja firma?

Dzięki pracom badawczo-rozwojowym można określić, jakie mikroorganizmy wprowadzić do produktu, aby zwiększyć jego jakość i poprawić funkcjonalność. Możliwe jest również poszukiwanie mikroorganizmów, które będą włączone w proces technologiczny w Twojej branży – w celu jego usprawnienia. Co więcej, prace badawcze mogą prowadzić do tworzenia biopreparatów: ich podstawowym składnikiem są mikroorganizmy.

Istnieje także typ prac badawczo-rozwojowych nad usuwaniem mikroorganizmów. Wykonuje się je w celu zlikwidowania niepożądanych bakterii lub ograniczenia ich działania. Takie badania wykorzystuje się m.in. w przemyśle spożywczym czy medycznym.

Prace B+R w mikrobiologii to również opracowywanie technologii dotyczącej ochrony środowiska, np. praca nad znalezieniem takich mikroorganizmów, których obecność jest niezbędna w określonym typie oczyszczalni ścieków, czy wykorzystanie odpowiednich szczepów bakterii przy utylizacji odpadów.

Kto może wykonywać usługi badawczo-rozwojowe?

Prace badawczo-rozwojowe należy zakwalifikować do działalności innowacyjnej, która ma na celu wykorzystanie potencjału danego przedsiębiorstwa, poprzez tworzenie nowych rozwiązań produkcyjnych.

Właśnie dlatego takie usługi powinny być wykonywane przez grono specjalistów, najlepiej przy ośrodku badawczym. Umożliwia to dostęp do najnowszych metod technologicznych i pracę w grupie ekspertów o szerokim zakresie zainteresowań naukowych.

czym-sa-prace-badawczo-rozwojowe-blog-Bacto

Każde laboratorium do prac badawczo-naukowych powinno być wyposażone w odpowiedni sprzęt i posiadać wykwalifikowaną kadrę pracowniczą.

Korzyści ze zlecania prac badawczo-rozwojowych:

Nie jesteś naukowcem, tylko prowadzisz biznes. Zastanawiasz się, co możesz zyskać dzięki współpracy z ośrodkami naukowymi?

✔ Nie musisz posiadać kompetencji do prowadzenia badań naukowych,

✔ nie inwestujesz w infrastrukturę do prowadzenia prac B+R,

✔ minimalizujesz koszty działalności badawczo-rozwojowej.

Jakie koszty ponosi firma zlecająca B+R?

Inwestowanie w prace badawczo-naukowe zwraca się dopiero po pewnym czasie. Wydatki, z jakimi musisz się liczyć to:

✔ zatrudnienie pracowników naukowych,

✔ opłacenie prac badawczych,

✔ po wdrożeniu nowych rozwiązań technologicznych potrzebne będą konsultacje z naukowcami oraz przeszkolenie pracowników firmy.

Cena B+R w mikrobiologii i biotechnologii

Koszt usług badawczo-rozwojowych jest wyceniany indywidualnie po wstępnej rozmowie, na której klient określa swoje potrzeby i wymagania. Po ich analizie rozpisuje się kosztorys, a po jego akceptacji, rozpoczyna się pracę badawczą.

Ulga na działalność badawczo-rozwojową

To, co zachęci Cię do zlecenia prac B+R, to ulgi podatkowe wprowadzone w Ustawie z dnia 9 listopada 2017 r. o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego działalności innowacyjnej. Pamiętaj: możesz rozliczyć nawet do 100 proc. kosztów kwalifikowanych, a centra badawczo-rozwojowe aż do 150%.

Czy moja firma może prowadzić prace B+R? Badania rozwojowe można prowadzić właściwie w każdej gałęzi przemysłu, m.in. w sektorze spożywczym, produkcyjnym czy rolniczym.

BactoTech – prace badawczo-rozwojowe z mikrobiologii i biotechnologii

Chcesz wprowadzić nowy produkt na rynek? Interesuje Cię zwiększenie skuteczności Twoich preparatów? A może prowadzisz inny rodzaj działalności i zastanawiasz się nad możliwością wykorzystania mikroorganizmów. Skontaktuj się z nami.

Sprawdź naszą ofertę:

Usługi B+R

Lubisz ekologiczne i sprawdzone rozwiązania? Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco:

Polecamy:

Jak rozwijać województwo kujawsko-pomorskie? Trwają konsultacje społeczne
bactotech_taiwan
Nasza obecność na targach BIO Asia Taiwan 2019

Dodaj komentarz